Kurs z cyberbezpieczeństwa – jak pomagamy znaleźć pracę po naszych kursach?

15 maja 2023

W ostatnim czasie wiele osób decyduje się na zmianę branży na IT. Część z nich wybiera drogę cyberbezpieczeństwa, jednak niektórzy mają wątpliwości, czy po kursie można znaleźć pracę w nowej branży. Podpowiadamy, w jaki sposób pomagamy w odnalezieniu się na rynku pracy.

Spis treści:

  1. Kompleksowa pomoc w odnalezieniu się na rynku pracy IT
  2. Praca w IT bez doświadczenia
  3. Kariera w IT – od czego zacząć?
  4. Współpraca z partnerami 
  5. Praca po kursie cybersecurity
  6. Praca w cyberbezpieczeństwie – dlaczego praca w IT?

Kompleksowa pomoc w odnalezieniu się na rynku pracy IT

Szkolenia HackerU to aż 565 godzin intensywnej i zaawansowanej nauki. Kurs z cyberbezpieczeństwa Blue Team lub Red Team nie kończy się jedynie na poznaniu najważniejszych zagadnień z zakresu cyberbezpieczeństwa. Program kursu głównego zawiera 10 godzin Career Services, czyli specjalnie przygotowane zajęcia dla osób chcących się przebranżowić lub znaleźć nową pracę. Poruszane są na nich niezbędne zagadnienia dotyczące rynku pracy. W tym module omawiamy zagadnienia takie jak:

  • rynek pracy – formy zatrudnienia, najlepsze formy współpracy z perspektywy pracownika,
  • social media – budowanie profesjonalnego wizerunku na portalach branżowych,
  • rekrutacja – proces rekrutacyjny, na co zwrócić uwagę, najlepsze praktyki, przygotowanie do rozmowy o pracę.

Oprócz teorii, oferujemy ćwiczenia praktyczne, na których można dowiedzieć się jak przygotować profesjonalne i atrakcyjne dla potencjalnego pracodawcy CV. Kursanci mogą liczyć na pomoc naszego Doradcy ds. Kariery nie tylko po zakończeniu wszystkich zajęć. Zawsze chętnie doradzamy i wspieramy, zarówno merytorycznie, jak i emocjonalnie 😉 Wiemy, że rynek pracy bywa skomplikowany, ale wierzymy w naszych kursantów i zawsze mogą na nas liczyć. 

Praca w IT bez doświadczenia

Czy znalezienie pracy bez doświadczenia w branży IT jest możliwe? Tak! Maciej Cieśla, Head of Cybersecurity w HackerU, zauważa, że „w cyberpracy niezwykle ważna jest pasja i zaangażowanie”. Na rynku pracy można znaleźć oferty kierowane do specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, jak i dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę. Zawsze istotne są jednak podstawy możliwe do przekwalifikowania się, takie jak chociażby ukończony kurs i znajomość języka angielskiego na poziomie średnio-zaawansowanym. Rynek nowych technologii cały czas się rozwija, dlatego najważniejsze jest ciągłe poszerzanie swojej wiedzy. Jeżeli nie masz doświadczenia, a ukończysz nasz kurs, również oferujemy doradztwo w planowaniu kariery.

Kariera w IT – od czego zacząć?

Po zakończeniu szkolenia dajemy możliwość wyboru, czy słuchacz chce uzyskać pomoc w znalezieniu pracy. Po wyrażeniu chęci skorzystania z oferowanego doradztwa, uczestnik udostępnia nam swoje CV. Przesłane dokumenty analizujemy i dzielimy się wskazówkami, co należy uwzględnić lub usunąć, jak ulepszyć wizualnie oraz jak podkreślić swoje najmocniejsze strony. Dokładna interpretacja ukierunkowuje w jaki sposób zmodyfikować CV, żeby zwiększyć swoje szanse w rekrutacjach. 

Posiadamy szeroką wiedzę o procesach HR, od czego zacząć karierę w cybersecurity oraz o tym, gdzie szukać pracy w IT. Ekspertka Adrianna Bilska z działu Recruitment and Placement HackerU, udziela niezbędnych rad, jak zwiększyć swoje szanse na znalezienie wymarzonej pracy. Spotkanie z Adrianną to gwarantowana dawka pozytywnej energii i motywacji do zmian. Swoją wiedzą dzieliła się także z zainteresowanymi na Targach Talent Days, gdzie można było odwiedzić nasz punkt konsultacji CV.

praca-w-it-rekruter

Ponadto, cyklicznie przesyłamy newslettery z ofertami pracy od naszych partnerów i nie tylko. Jeżeli dana oferta spodoba się byłemu kursantowi, a pochodzi ona od naszych partnerów, za zgodą zainteresowanego, przesyłamy jego aplikację do udziału w rozmowie rekrutacyjnej. Linki od pozostałych pracodawców dodatkowo zwiększają szansę na powodzenie w starcie kariery w cyberbezpieczeństwie. Mogą na tym skorzystać również osoby, które preferują poszukiwanie pracy na własną rękę.

Współpraca z partnerami 

Chcesz skorzystać z możliwości, jakie dają nasze współprace partnerskie? Jako HackerU podejmujemy współprace z wieloma międzynarodowymi firmami, które poszukują pracowników na stanowiska związane z cybersecurity. Jednym z naszych partnerów jest firma Tauron. Zainteresowani kursanci otrzymali dostęp do dedykowanej ścieżki rekrutacji, a nasz partner wie, iż osoba aplikująca na dane stanowisko zakończyła nasz kurs i posiada już wiedzę niezbędną do rozpoczęcia pracy.

Inne z firm, z którymi współpracujemy to między innymi: Santander Bank Polska, CyberOO czy EY, a grono naszych partnerów cały czas się powiększa. 

Praca po kursie cybersecurity

Po zakończeniu kursu głównego istnieje dużo możliwości wyboru dalszej drogi zawodowej. Wielu naszych kursantów znajduje pracę także w naszej firmie! Osoby wyróżniające się szczególnymi umiejętnościami i zaangażowaniem mogą starać się o pozycję Trainer's Assistant, czyli pomocnika trenera. Są oni niezbędnym wsparciem na prowadzonych zajęciach – asystują trenerowi oraz pomagają w rozwiązywaniu bieżących problemów. Twoja kariera w cyberbezpieczeństwie może zacząć się szybciej niż myślisz!

Praca w cyberbezpieczeństwie – dlaczego praca w IT?

W cybersecurity nadal pozostaje wiele nieobsadzonych miejsc pracy. W Polsce może być to nawet 17,5 tys. poszukiwanych specjalistów. Według danych zebranych przez Huntly.ai („Top 10 najbardziej poszukiwanych stanowisk na rynku IT w lutym 2023 roku”) Cybersecurity Engineer już na 4 miejscu najbardziej poszukiwanych stanowisk w branży IT!

Warto nadmienić, iż osoby pracujące na stanowiskach związanych z cyberbezpieczeństwem osiągają wysokie zarobki. W raporcie „Cybersecurity. Rynek pracy w Polsce – 2023”, który przygotowaliśmy we współpracy z HRK, większość specjalistów zadeklarowała, że zarabia ponad 20 tys. zł brutto miesięcznie. Zarobki z roku na rok rosną, a stawki juniorskie zaczynają się nawet od 10 tys. zł brutto.

Jeżeli nadal zastanawiasz się nad rozpoczęciem przygody z nowym kierunkiem zawodowym i szukasz swojej drogi, pamiętaj, że możesz liczyć na wsparcie HackerU w rozwoju swojej kariery – zdobywasz kompleksową wiedzę od specjalistów z branży i otrzymujesz pomoc w znalezieniu wymarzonej pracy!