TDX Arena – platforma do praktycznej nauki cybersecurity

6 września 2023

Każdy z kursantów szkolenia Red Team oraz Blue Team HackerU ma dostęp do wielu zasobów, dzięki którym nauka jest jeszcze przyjemniejsza i bardziej skuteczna. Jednym z narzędzi, gdzie poza zajęciami na żywo online, dostępne są dodatkowe zasoby, jest unikalna platforma szkoleniowa TDX Arena. Sprawdź, dlaczego warto z niej korzystać!

TDX Arena - platforma cybersecurity

TDX Arena (dawniej Cywar) to platforma szkoleniowa online stworzona przez HackerU. Kursanci mają do niej dostęp przez cały czas trwania szkolenia. Mogą szlifować swoje umiejętności w dowolnym miejscu i czasie, a także bez względu na to z jakiego urządzenia korzystają np. laptopa czy tabletu. Elastyczność w nauce to tylko jedna z zalet narzędzia. Znajduje się na nim kilka głównych zakładek – Practice Arena, Challenges oraz Cyberpedia. Wyjaśnijmy zatem, czym są poszczególne elementy.

Szlifuj swoje umiejętności w praktyce

Practice Arena to miejsce, gdzie można ćwiczyć swoje nowo uzyskane umiejętności. Wszyscy słuchacze, niezależnie od aktualnego stopnia zaawansowania, znajdą coś dla siebie. Zawarte są tam treści od podstaw cyberbezpieczeństwa do naprawdę złożonych tematów i realistycznych scenariuszy. Jeżeli nie wiesz, jak wykonać konkretny przykład i zajdzie taka potrzeba, możesz skorzystać z podpowiedzi, które ułatwią poprawne wykonanie ćwiczenia. TDX Arena umożliwia symulację ataków w czasie rzeczywistym, dzięki czemu możesz legalnie hakować systemy, aplikacje czy usługi!  

Przy wszystkich modułach dostępne są challenge, quizy, materiały wideo, prezentacje oraz odnośniki do Cyberpedii, dające całościowy ogląd na omawiane zagadnienie. Zachęcamy do zapoznania się z każdą z sekcji, żeby odkryć najlepszą metodę na poszerzanie wiedzy dla siebie. 

Podejmij wyzwanie i zostań #1!

Drugim kluczowym obszarem są Challenge. Jaki jest najlepszy sposób, żeby do nich przystąpić? Należy wybrać odpowiadający naszemu stopniowi zaawansowania poziom zadania. Aby z sukcesem ukończyć wyzwanie należy znaleźć flagę. Jak sam opis zadania podpowiada, to challenge typu „capture the flag”. Lista rzeczywistych scenariuszy ataków jest stale aktualizowana, żeby wiedza i umiejętności słuchaczy były zgodne z najnowszymi tendencjami w cybersecurity. Za modernizacje odpowiedzialni są doświadczeni praktycy z Izraela, zapewniający najwyższą jakość funkcjonowania platformy.  

Na najlepszych kursantów wykonujących zadania w module Challenges, czeka certyfikat Pentestera Cywar. Możesz pochwalić się zdobytym odznaczeniem ze swoimi znajomymi i współpracownikami biznesowymi, chociażby na portalu LinkedIn 😉 

Cyberpedia – praktyczna wiedza o cybersecurity 

Ostatnią zakładką jest Cyberpedia, czyli zebrana wiedza na tematy przerabiane na szkoleniu oraz treści uzupełniające. Ponadto, quizy dotyczące zagadnień, pozwolą jeszcze lepiej przyswoić i zapamiętać omawiany materiał. 

W jaki sposób najbardziej efektywnie wykorzystać TDX Arena uczestnicząc w kursie głównym? Zalecamy podążanie poniższym schematem: 

  1. Uczestniczenie w zajęciach 😊 
  2. Przypomnienie treści edukacyjnych dotyczących lekcji na Cyberpedii.
  3. Przystąpienie do quizu wiedzy na Cyberpedii.
  4. Wykonanie zadań z danego modułu na Practice Arena.
  5. Rozwiązanie wyzwań w sekcji Challenges.

Za naukę i rozwiązywanie zadań przyznawane są punkty, dzięki którym zdobywa się odpowiednie miejsce w rankingu. Element rywalizacji pozytywnie wpływa na motywację i przyswajanie wiedzy. Ty też możesz zostać liderem klasyfikacji w danym miesiącu!

Ostatnio wprowadziliśmy także nową funkcję – Asystenta AI, który odpowiada na pytania związane z cyberbezpieczeństwem, jak i podsumowuje treści, które pojawiały się na zajęciach. Warto korzystać z czatu, jako osobistego Asystenta, żeby ułatwić sobie proces edukacji. Cały czas będzie on rozwijany, żeby słuchacze kursu HackerU mieli jeszcze łatwiejszy dostęp do wiedzy przy nauce własnej.

Platforma szkoleniowa TDX Arena to nieocenione źródło wiedzy z zakresu bezpieczeństwa cybernetycznego. Umiejętne posługiwanie się tym zasobem skutecznie może rozwinąć Twoje umiejętności i pomóc przyswoić to, czego nie zapamiętałeś, poznając zagadnienie. Dzięki nieustannemu aktualizowaniu, zarówno treści jak i funkcjonalności, jest to narzędzie o wielu możliwościach. Pamiętaj, w cybersecurity liczy się praktyka, więc testuj wszystkie sposoby na jej zdobywanie i posługuj się TDX Arena tak, jak tylko będzie to dla Ciebie najbardziej przyjemne i produktywne.