Co po maturze jeśli nie studia? Profesjonalne kursy – dobra alternatywa dla maturzystów

13 maja 2024
co po maurze

Rok szkolny dobiegł końca, zaraz koniec matur… i co dalej? Wielu absolwentów zastanawia się nad kolejnymi krokami rozwoju. Studia są jedną z możliwości po zakończeniu szkoły średniej, jednak co w przypadku, jeżeli nie jest to droga dla Ciebie?

Alternatywy z perspektywami dla maturzystów 

Wybór studiów po maturze to tylko jedna z możliwości. Oprócz nich, istnieje wiele wariantów dalszego przebiegu kariery:

 • Praca zawodowa – jedną z opcji po zdaniu matury jest rozpoczęcie pracy zawodowej. Warto jednak pamiętać, że zapewne nie od początku uda nam się osiągnąć wymarzone stanowisko (czy nawet branżę) i wysokie stawki.
 • Praktyki i staże – dobry wybór dla osób, które chcą sprawdzić się w konkretnie wybranej ścieżce i jednocześnie nabierać praktycznego doświadczenia.
 • Specjalistyczne kursy – idealne osób dla osób chcących w bliskiej przyszłości zająć się zagadnieniami, w których ugruntowana wiedza jest kluczem do sukcesu i istotne są jej poświadczenia, np. certyfikacje. Szkolenia zazwyczaj można połączyć z innymi obowiązkami.

Przy rozważaniu drogi dobrze również postawić na przyszłościowy kierunek, w którym prognozy co do zatrudnienia w następnych latach wyglądają obiecująco. Jednym z atrakcyjnych pod względem zatrudnienia sektorów jest bezpieczeństwo cybernetyczne. Przyjrzyjmy się zatem, dlaczego warto postawić na kursy.

Kurs cybersecurity – dlaczego warto?

Zapewne wiesz, że zdobycie umiejętności, żeby wejść do nowej branży są niezbędne, jednak samodzielna nauka bywa demotywująca. Szkolenia są świetnym drogowskazem i wyposażają w najważniejszą wiedzę i kompetencje. Dlaczego warto postawić na kursy bezpieczeństwa cybernetycznego?

 • Praktyczna nauka – szkolenia zapewniają naukę praktycznych umiejętności, które są niezbędne w przyszłej pracy zawodowej, a przekazywaniem wiedzy zajmują się doświadczeni Trenerzy.
 • Popyt na specjalistów – w obliczu coraz częstszych ataków cybernetycznych, zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru cybersecurity stale rośnie.
 • Perspektywiczny zawód – zdobycie certyfikatu w dziedzinie cyberbezpieczeństwa może otworzyć drzwi do atrakcyjnych stanowisk i satysfakcjonującej drogi zawodowej.

Możesz zastanawiać się, czy kurs cybersecurity jest odpowiednią opcją dla Ciebie. Niezależnie od tego, czy jesteś geniuszem technologicznym, czy do tej pory uważasz się za humanistę, jeżeli tylko poczujesz zamiłowanie do cyber, kurs może być dla ciebie idealnym wyborem! Aktualnie umiejętności z zakresu bezpieczeństwa cybernetycznego są niezbędne we wszystkich sektorach. Twoje umiejętności miękkie również będą niewątpliwym atutem poszukiwanym przez rekruterów.  

co po maturze

Jak zacząć przygodę z cybersecurity?

Jeżeli chcesz rozpocząć naukę na kompleksowym kursie cybersecurity, HackerU oferuje szkolenia Blue Team i Red Team, które przeprowadzą Cię od podstaw, aż do zaawansowanych tematów. Program szkoleniowy uczy tylko praktycznych i najważniejszych zagadnień, dzięki czemu trwa mniej niż rok.

Nie musisz zaczynać we wrześniu! Jeżeli chcesz działać od razu – zapisz się już teraz! Potrzebujesz dłuższej przerwy? Nie ma problemu! Zajęcia zaczynają się także w ostatnim kwartale roku. Co więcej, edukacja rozpoczyna się od Kursu Intro, trwającego kilka weekendów (soboty), dzięki czemu przed podjęciem decyzji o dołączeniu do długiego szkolenia, możesz najpierw sprawdzić, czy jest to dla Ciebie interesujący kierunek.

Kurs cybersecurity po maturze – najczęściej zadawane pytania

 1. Czy muszę mieć wcześniejsze doświadczenie z technologią, aby zapisać się na kurs cybersecurity?
  Nie! Szkolenie jest skonstruowane tak, że nawet osoby bez doświadczenia będą w stanie przyswoić niezbędną wiedzę.
 2. Jak długo trwa kurs cybersecurity?
  W zależności od wybranego trybu kurs trwa od 8 do 11 miesięcy.
 3. Jakie są perspektywy zawodowe po ukończeniu kursu?
  Kurs Red Team to możliwość objęcia w przyszłości takich stanowisk, jak np.: Security Administrator, Incident Response Consultant, SIEM/SOC Specialist, Vulnerability Researcher, Penetration Tester. Za to Blue Team daje możliwość zostania: Cyber Security Specialist, Security Analyst, Security Administrator, SOC & SIEM Analyst, Network Security Engineer, Cloud Security Analyst i nie tylko.

Podsumowanie

Warto rozważyć kurs cybersecurity jako alternatywę dla tradycyjnych studiów. Ta praktyczna ścieżka może być kluczem do ekscytującej kariery i zdobycia pierwszej pracy w IT! Nie czekaj, zapisz się już dziś i rozpocznij swoją przygodę z cyberbezpieczeństwem.